Herbaty świata – czy warto korzystać z promocji by je wszystkie kupić

Herbaty świata

Często wydaje nam się, że korzystając z promocji „nacinamy” się na produkty, których producent czy sprzedawca chce się pozbyć. Wiele dużych sklepów rzeczywiście stosuje tego typu metody, przed wydaniem oceny warto jednak zastanowić się, jakiego typu towarów mogą one dotyczyć. Suche produkty, takie jak różne herbaty świata, jeśli są odpowiednio przechowywane nie tracą swoich właściwości nawet po długim czasie leżakowania w szafie czy magazynie sklepu. Nie musimy się więc obawiać, że kupimy na promocji stary zestaw herbat w skrzynce, najczęściej nawet wtedy, gdy zbliża się ich termin ważności.

Herbata czerwona

Promocje na herbaty będą więc raczej zachętą i ukłonem ze strony sprzedawcy niż próbą zaoszczędzenia i pozbycia się starszych produktów. W ich przypadku, czego dobrym przykładem jest herbata czerwona, wiek może działać wręcz na korzyść. Najdroższy produkt z kategorii herbaty świata to właśnie wiekowy, kilkudziesięcioletni pu-erh. Czerwone herbaty są bardzo odporne na utlenianie, a tym samym na działanie czasu. Jest to efektem długiego procesu obróbki i dojrzewania.

Niepsująca się English Breakfast Tea

Równie odporna na działanie czasu, bo podobnie poddana zaawansowanemu procesowi tworzenia, jest herbata earl grey czy inne herbaty czarne. Możemy więc bez wyrzutów szukać naparu na klasyczne śniadanie typu english breakfast  podczas sklepowych promocji. W przypadku wymienionych herbat nawet zbliżająca się data ważności, którą producent musi umieścić na opakowaniu, nie powinna odstraszać przed zakupem. Mniej odporna na upływ czasu jest natomiast zielona herbata lub biała, jednak musiałoby go minąć naprawdę sporo, by straciły swój aromat. Szacuje się, że niezmieniony smak zachowa od dwóch lat do zakupu, ale jest to wartość przybliżona, która może się zmieniać w zależności od szczegółowych właściwości produktu. Podsumowując, warto polować na promocje herbacianych przysmaków, bo możemy w dobrej cenie zaopatrzyć się w ulubione napary.