Herbata zielona i jej odmiany

Herbata zielona i jej rodzaje

Herbata zielona posiada liczne i znane właściwości lecznicze. Warto zdawać jednak sobie sprawę z tego że istnieją jej liczne rodzaje, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i smakiem.

Bancha

Jednym z bardziej znanych rodzajów zielonej herbaty jest bancha. Powstaje ona z liści zbieranych późnym latem i jesienią. Dłuższy jej wzrost wpływa na to, że bancha zawiera mniej kofeiny, dzięki czemu można ją również pić przed snem. Ma ona wyrazisty, wyróżniający się spośród pozostałych rodzajów smak. Dlatego też jest to dobra herbata dla smakoszy. Jej właściwości lecznicze obejmują wspieranie pracy metabolizmu, a także zapobieganie powstawaniu próchnicy na zębach. Ponadto można z niej także przygotowywać okłady na ugryzienia owadów.

Sencha

Sencha jest to chińska herbata, której napar przyjmuje zielono-złoty kolor. Jej ważną właściwością jest to, że opóźnia ona proces starzenia się organizmu. Ponadto tego rodzaju herbaty zielone polecane są również do stosowania przez diabetyków. Pomaga one w regulowaniu poziomu cukru we krwi. Regularnie spożywana pozwala na zachowanie atrakcyjnego wyglądu na długo.

Gyokuro

Ten rodzaj zielonej herbaty ma intensywny, zielony kolor i bardzo wyraźnie trawiasty smak. W Japonii pita jest tylko od święta i w trakcie ważnych imprez rodzinnych. Podobnie jak senchę, warto ją pić po posiłku, gdyż pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Wspiera również pracę układu krwionośnego i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. 

Gunpowder

Oprócz standardowych właściwości charakterystycznych dla zielonych herbat, gunpowder wspiera pracę układu immunologiczny. Dlatego też warto ją pić w okresie zimowym, kiedy organizm jest narażony na różnego rodzaju infekcje. Ponadto ten rodzaj herbat wspiera również leczenie już nabytego przeziębienia i z racji tego, że są to herbaty ekologiczne, to nie wywołują żadnych reakcji alergicznych, jak w przypadku niektórych leków.

Lung Ching

Herbata ta ma przyjemny, orzeźwiający smak, który komponuje się z dużą ilością dań. Dlatego też jest to idealna herbata dla restauracji. Ponadto zawiera ona duże ilości witaminy C, katechin i antyoksydantów, dzięki czemu ma silne właściwości przeciwstarzeniowe. Zmniejsza również poziom cholesterolu we krwi i jest polecana osobom cierpiącym na miażdżycę.

Herbaty świata dla każdego

Podsumowując można powiedzieć, że zielone herbaty świata różnią się od siebie pochodzeniem, właściwościami, często wyglądem i smakiem. Wybierając idealny rodzaj dla siebie powinno się zwrócić na to uwagę. Ponadto w stacjonarnych sklepach trudno jest znaleźć różne rodzaje herbat zielonych. Szukając więc takiej dla siebie, warto odwiedzić sklep internetowy z herbatą, której aktualnie szukamy.